Marmara Fidanlığı
Mail Grubu
Projelerimiz

Kayıtlı Proje Bulunamadı!

Foto Galeri

Duyurular
Marmara Fidanlığı
SAKARYA BİR
Sakarya İli Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Birliği ÜYESİDİR.Sitemize Hoş Geldiniz :)
Sitemize Hoş Geldiniz :)Bir Çin atasözüne göre, çok büyük yolculuklar bile küçük bir adımla başlarmış. Büyük olmasını dilediğimiz bu yolculuğa 1994 yılında, bizde küçük bir adımla başlamıştık. Her ne kadar kişisel birikimimiz ve sektörel altyapımız yeni ise de, İstanbul’da yaklaşık bir asırdır çiçek ve bitki sektöründe emeği olduğu bilinen OKUL ailesinin her türlü destek ve birikimleri çalışmalarımızda bize en başından beri cesaret ve güç vermiştir.

1994 yılında sadece “Ligustrum japonica’nın” generatif yolla üretimi ile başladığımız yolculuğumuz ilk yıllarda, özellikle çalı grubu bitkilerinin birçoğunun üretilmeye başlanmasıyla devam etmiştir. 1996 yılında o günkü şartlar içinde kitlesel üretim mantığıyla 15.000 adet “Picca abies” ve “Picea pungens 'Glauca'” glavca üretimimiz başarıyla sonuçlandırılmış ve 2000-2004 arası 150 cm – 300 cm arası yetişmiş fidanlarımızı sektörün kullanımına sunduk.

2000 yılında ilk başlamış olduğumuz 18.000 m² lik üretim alanımızdan başka, şu an merkez olarak kullandığımız satış fidanlığını kurduk. Devam eden yıllarda ise ilk üretim alanlarımıza ek olarak üç ayrı üretim alanı daha kurarak şuan 30.000 m² si saksılı bitki üretim alanı 40.000 m² si toprak sahasında üretim olmak üzere 70.000 m² üretim ve satış alanında hizmet veriyoruz.

Özellikle 1999 yılındaki depremden sonra yapılaşmanın ve kentleşmenin, dikey ve sıkışık yapılaşmadan çok yatay ve seyrek yapılaşmaya gidilmesiyle birlikte, artan yeşil alanlara dair peyzaj ve bahçe düzenleme talepleri doğrultusunda firmamız bu konuda da hazırlık ve çalışmalar yapmıştır. 2000 yılından beri sadece bitki üreticisi kimliğiyle kalmayıp uygulama konularında da hizmet vermekteyiz.

Özellikle uygulama projelerinde firmamızın en iddialı olduğu konu satış ve uygulama sonrası hizmetler konusudur.

İstenilen özelliklerde teslim edemeyeceğimizi düşündüğümüz projelerde kurumsal çözüm ortaklarımızla çalışmak prensibimiz olmuştur.

Taahhüdünü üstlendiğimiz tüm projelerimizi de gururla teslim etmiş ve çalıştığımız kişi ve kurumların bizlere olan güvenini de bu şekilde sağladığımıza inanıyorum.

Evet,
Biz çok büyük yolculuklar için bu küçük adımımızı attık. Bu yolculukta sizleri de yanımızda görmek bize güç ve onur verecektir.

Saygılarımızla,
Ahmet ŞEKER


Site Tasarım ve Yazılım